Instytut Matematyki

03-02-2011

Święto Liczby Pi 2011

Instytut Matematyki

już po raz trzeci ma zaszczyt zaprosić

wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych

na

Święto liczby π

PanPi2011.png

Święto rozpocznie się 11 marca 2011r. o godzinie 10.00 w Auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ulicy Świętokrzyskiej 15.

Program obchodów:

10:00 Powitanie uczestników

10:20 Wręczenie medali Polskiego Towarzystwa Matematycznego

10:40 Referat członków SKN „Rozmaitości” „Co wiemy o π”

11:30 Konkurs dla uczestników

12:00 Przerwa

12:10 Wykład popularnonaukowy prof. dr hab. Michała Wojciechowskiego

„Rekordy w matematyce”

13:00 Wręczenie nagród laureatom konkursu „Plakat – Matematyczne Inspiracje”

13:30 Zakończenie obchodów

Wyniki konkursu Plakat – Matematyczne Inspiracje

Miejsce I – Katarzyna Lanckorońska – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Miejsca II

Barbara Strąk – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Kielcach

Joanna Matuszewska – VIII Liceum Ogólnokształcące im Henryka Sienkiewicza z oddziałami integracyjnymi w Kielcach

Wyróżnienia:

Małgorzata Kałuża – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Rafał Kumański – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Magdalena Gołda – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Natalia Cywińska – II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie

Katarzyna Rećko – II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie

Alina Suligowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej

Weronika Kołaczek – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Pozostali uczestnicy konkursu:

Beata Leśniak – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Ewa Życińska – Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Paulina Rosłowska – Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Aneta Połetek – Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Natalia Gruszczyńska – II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie

Natalia Szydławka – II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie

Paulina Tatar – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach

Kamil Brodziński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach

Milena Grela – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach

Marta Madej – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach

Bogumiła Pepasińska – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Wojciech Baran – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Eliza Gos – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Katarzyna Stefańska – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Marcin Pajda – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Dominika Januszek – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Patrycja Wróblewska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Magdalena Chińcza – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Małgorzata Rotszejn – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Anita Michalak – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Alicja Machul – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Edyta Simlat – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Agata Gawęcka – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Magdalena Wałdon – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Patrycja Picheta – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Karolina Mróz – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

Katarzyna Szproch

Wiktoria Sławińska – VIII Liceum Ogólnokształcące im Henryka Sienkiewicza z oddziałami integracyjnymi w Kielcach

Paulina Kraska – Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

Radosław Husa – Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli

Kamil Dąbrowski – Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli

Monika Styczeń – Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku

Martyna Kukla – Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku

Anna Lichwała – Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku

Daria Mikos – Liceum Ogólnokształcące Nr IV im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nagrody w konkursie ufundowali:

  imujk_19_6.png Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego casio_logo.jpg  

Kilka słów o nas

Prowadzimy studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Matematyka, w specjalnościach Nauczanie matematyki i Zastosowania matematyki.