01-02-2019

Święto Liczby Pi 2019

Święta Liczby pi

Instytut Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

oraz Studenckie Koło Naukowe „Rozmaitości”

mają zaszczyt zaprosić uczniów liceów i techników, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na 11. obchody

które odbędą się w formule dwóch spotkań 15 i 29 marca 2019 roku.

Obchody w obu dniach rozpoczną się o godzinie 10:00 w auli B1 budynku G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Świętokrzyskiej 15.

Na oba dni zaplanowane są łącznie cztery różne wykłady (po dwa wykłady na każdy dzień) – w tym wykłady promotorów laureatów Olimpiady Matematycznej:

• wielkiego popularyzatora matematyki dr hab. Michała Wojciechowskiego z Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk (15 marca 2019)
  • oraz wykład znakomitego nauczyciela – promotora laureatów Olimpiady Matematycznej – pana Pawła Dziuby (29 marca 2019).

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Filmowa liczba π”. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się poniżej.

Zapraszamy!

Program obchodów zamieszczony tutaj.

konkurs „Filmowa liczba π

regulamin

formularz zgłoszeniowy

Prace należy przesłać, bądź dostarczyć osobiście na adres:

Sekretariat Instytutu Matematyki
Uniwersytet Jana Kochanowskiego