01-03-2020

Święto Liczby Pi 2020 – ODWOŁANE

Szanowni Państwo,

Informujmy, iż ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem (COVID-19) obchody Święta Liczby Pi w dniu 13 marca br. zostają ODWOŁANE.

Święta Liczby pi 2020 odwołane

Katedra Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Studenckie Koło Naukowe „Rozmaitości”

mają zaszczyt zaprosić uczniów liceów i techników, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na 12. obchody

które rozpoczną się 13 marca 2020 roku o godzinie 10:00 w auli B1 budynku G Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Uniwersyteckiej 7.

Tegoroczne spotkanie wpisuje się w 50-lecie istnienia naszej Uczelni.

Serdecznie zapraszamy!

P R O G R A M

10:00  powitanie uczestników i otwarcie obchodów

10:10  wykład „Jak okrąg pomaga w dowodach”
            mgr Paweł Dziuba (Katedra Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego)

11:00  konkurs dla uczestników

11:30  przerwa

11:50  wykład „Okrągłość figur”
          dr hab. Michał Szurek (Instytut Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego)

13:00  zakończenie obchodów

REJESTRACJA

Informujemy, że wprowadzona została obowiązkowa rejestracja grup uczestników.

Zgłoszenia uczestnictwa należy wysyłać na adres imat@ujk.edu.pl, wpisując jako temat: „zgłoszenie pi 2020”. W treści wiadomości należy podać w następującej kolejności (i z zachowaniem numeracji):

1. nazwę i adres szkoły,
  2. liczbę uczestników-uczniów tworzących grupę,
  3. liczbę opiekunów (i innych osób towarzyszących grupie, jeśli takie będą),
  4. imię i nazwisko osoby do kontaktu – oraz mail lub telefon do tej osoby,

O przyjęciu zgłoszenia udziału w obchodach Święta Liczby Pi decyduje kolejność zgłoszeń aż do wyczerpania limitu miejsc (ok. 180).

Ponadto obowiązuje limit jednej klasy z jednej szkoły, a kolejną klasę można wpisać na listę rezerwową.

Patronat honorowy

POLSKIE TOWARZYSTWO MATEMATYCZNE, ODZIAŁ KIELECKI

Ze względu na lokalizację kampusu uniwersyteckiego za drogą ekspresową S74 podajemy wskazówkę dojazdu przez ul. Żniwną na parking Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego.