Katedra Matematyki

24-11-2020

WOJEWÓDZKI MATEMATYCZNY KONKURS PROBLEMATA

PROBLEMATA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych Województw: Wielkopolskiego i  Świętokrzyskiego do udziału w dwuetapowym korespondencyjnym konkursie matematycznym Problemata, w którego  pierwszym etapie uczestnicy w określonym w regulaminie czasie rozwiązywać będą zadnia , w drugim natomiast będą zobowiązani do zredagowania pracy na jeden z zaproponowanych przez komisję  tematów.

Organizatorami konkursu są:

Katedra Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 93 w Poznaniu.

Konkurs Problemata objęty został Honorowym Patronatem Pani  Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Prof. UJK dr hab. inż. Barbary Gawdzik.

Regulamin konkursu Problemata.pdf

I etap konkursu Problemata-Zadania.pdf

Aktualne informacje – Problemata.pdf

Problemata – Oświadczenie.pdf

Tematy prac konkursowych II etapu Wojewódzkiego Konkursu Problemata.pdf

Wyniki I etapu konkursu Problemata.pdf

Kilka słów o nas

Prowadzimy studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Matematyka, dla ścieżki Nauczanie matematyki oraz Analiza danych i modelowanie matematyczne.