17-04-2023

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Celem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród uczniów klas młodszych szkół ponadpodstawowych, wspieranie uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.
Zawody odbywają się w trakcie roku szkolnego i są dwustopniowe. Polegają na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych z matematyki. Zawody pierwszego stopnia mają zasięg szkolny, zawody drugiego stopnia – finałowe – mają zasięg wojewódzki.

Zawody finałowe III edycji konkursu odbędą się w czwartek, 16.05.2024 r. w godzinach 11:00 – 14:00 w auli B1 (budynek G) Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zadania archiwalne i regulamin konkursu: